Add to Technorati Favorites .
Blog > Komentarze do wpisu
UE prześladuje chrześcijan

„Uważam, że prawo azylu powinno być przyznawane bez względu na religię czy rasę”. Oświadczył słoweński szef MSW Dragutin Mate.

Słoweńska prezydencja Unii Europejskiej odrzuciła propozycję Niemiec, aby przychylniej traktować prośby o azyl, składane przez chrześcijańskich uchodźców w Iraku – podał Nasz Dziennik

Słoweński minister, tymi słowami, przyczynił się do prześladowania chrześcijan w Iraku. Słowenia obecnie przewodniczy Unii Europejskiej, a minister wypowiedział się w imieniu UE.

Jeśli tak będzie wyglądała wspólna polityka zagraniczna Unii Europejskiej, to ja dziękuje i z Unii się wypisuje. Najwyraźniej chrześcijanie w państwach UE nie są mile widziani.

 

Gdyby w grę wchodziło prześladowanie mniejszości seksualnych, UE na pewno by zareagowała. I dobrze, bo wszyscy mają prawo żyć. Wszyscy z wyjątkiem chrześcijan. Czekam na dymisję ministra Dragutin Mate.

wtorek, 22 kwietnia 2008, luceat

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/04/22 15:38:30
Tym razem nie do końca się z Tobą zgadzam. Brak faworyzowania nie jest tożsame z prześladowaniami.
Nie znam zasad przyznawania azylu w UE. Można jednak domyślać sie, że otoczeni muzułmanami chrześcijanie nie mają sielanki i spełniają szereg wymogów uprawniajacych do otrzymania takiego azylu.
-
2008/04/24 16:00:38
Z europejskiego punktu widzenia przychylne traktowanie chrzescijan w muzulmanskim kraju to zrozumiala kwestia, ale z punktu widzenia rownouprawnienia religinego natomiest -nie. I przypuszczam, ze tym sufgerowal sie przewodniczacy UE
-
2008/04/24 16:06:42
Inaczej by było, gdyby w rękach chrześcijan była ropa...