Add to Technorati Favorites .
Blog > Komentarze do wpisu
Wracam, jak gdybym nigdy nie wyszedł

Od 20 maja ubiegłego roku milczałem. Szczerze powiedziawszy nie chciało mi się tu zaglądać, pisać, czytać, wdawać się w dyskusje. Straciłem ochotę na komentowanie tego, co w kościele i Kościele się dzieje. Nie straciłem wiary, nie stałem się apostatom. Wciąż uważam się za katolika. Jednym zdaniem: w sprawach wiary u mnie wciąż  bez zmian. Przestałem piać, bo nie widziałem w tym sensu.

Na swój blog trafiłem przypadkowo. Szukałem w sieci informacji o ceremoniarzu Jana Pawła II, arcybiskupie Piero Marinim i google mnie tu przyprowadziło . Po 16 miesiącach musiałem przypomnieć sobie hasło (do twittera nadal nie pamiętam, boję się także skorzystać z opcji odzyskania kodu). Potem przeczytałem kilka notek wstecz, przejrzałem zakładki. Dobrze, że w Internecie nie ma kurzu. Musiałbym tu pewnie długo ściągać pajęczyny, a tak będę musiał zabrać się za zdejmowanie starych linków. Na przykład w zakładce ważne, wielkimi literami, informacja o tym, że Kazimierz Nycz został metropolitą warszawskim, a Leszek Głódź będzie miał bliżej na plażę.

Słowem nie wspominam o tym, że Jan Paweł II został błogosławionym, Nycz jest  kardynałem, a Józef Życiński nie żyje. To tylko część zmian, jakie dokonały się w ostatnim czasie i z pewnością zmieniły nasz K/kościół w Polsce. W całej wspólnocie KK też się wiele wydarzyło. Jednak nie tak dużo, by mówić o przeobrażeniach.

Od razu zaznaczam, że nie od razu rzucę się wir dostosowania tego miejsca do obecnej rzeczywistości (muszę nauczyć się nowego edytora, przypomnieć sobie kilka spraw technicznych). Nie będę też wracał do przeszłości. Po prostu wracam jak gdybym nigdy nie zaprzestał. Jak mi to wyjdzie? Pokażą najbliższe dni, a może nawet tygodnie.

środa, 26 października 2011, luceat

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
vroobelek
2011/10/26 21:23:13
Autor milczy, ale RSS-y działają i nowa notka trafia do czytelników. :-)
Powodzenia w nowym otwarciu!
-
luceat
2011/10/26 21:36:00
Witam serdecznie!